Sennik Sen o nietypowym pojeździeSen o nietypowym pojeździe

Sen o nietypowym pojeździe

Czasami śni nam się, że poruszamy się jakimś nietypowym pojazdem, nie tylko w znanej nam z rzeczywistości przestrzeni, ale czasami też możemy znajdować się na przykład w powietrzu czy pod wodą. Ważne jest jednak to, jakim pojazdem się poruszamy, choć oczywiście w ogóle nie musi to być pojazd, a w jego charakterze w naszym śnie może występować coś, co na jawie ma całkiem inne przeznaczenie, na przykład wanna, lodówka czy biurko, którymi poruszamy się tak jak samochodem.

W tego rodzaju snach zazwyczaj nie jesteśmy w stanie kierować owym pojazdem lub nawet jeśli ma konieczne do tego części, nie umiemy sobie z tym poradzić, ale mimo to, dzięki sile naszej woli, docieramy tam, gdzie chcemy.

W innym kontekście może śnić nam się pojazd zgodny z rzeczywistością, ale poruszamy się nim w zupełnie inny sposób, na przykłada latamy samochodem czy jeździmy po ulicach łodzią. Sny takie ze zrozumiałych względów budzą w nas dezorientację i zwykle wydaje nam się, że nic nie znaczą, gdyż są po prostu absurdalne, jednak prawda jest całkiem inna i warto je interpretować, tak samo zresztą jak każdy inny sen.

Interpretowanie snów o nietypowym pojeździe

Jeśli przyśni nam się tego rodzaju sen, nie powinniśmy od razu zakładać, że jako absurdalny nie ma on żadnego znaczenia, lecz przeciwnie, skupić się na nim dość mocno i zastanowić się, czy dana sytuacja nie wywołuje w nas jakichś skojarzeń z naszym realnym życiem. Może to być nawiązanie do jakiejś znanej nam sytuacji, osoby czy też obowiązku, jaki na nas spoczywa. Jeśli bowiem śni nam się nietypowy pojazd z postaci wanny, może to być znak, że obowiązek wykonywania prac domowych budzi w nas niechęć i nie chce nam się tego robić, czy też wyjaśnienie może być inne, ale równie prozaiczne. Gdy na przykład śni nam się, że zamiast samochodem, poruszamy się biurkiem, może to być sygnał od naszej podświadomości, że za mocno skupiamy się na swej pracy, zaniedbując przez to życie rodzinne czy domowe obowiązki.

W przypadku tego rodzaju snu bardzo istotne jest również to, jak prowadzi nam się dany pojazd, czyli czy jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, czy też nie. Jeśli więc śni nam się, że łatwo prowadzi nam się dany nietypowy pojazd, oznacza to, że w realnym życiu nasze sprawy układają się po naszej myśli i zdążamy właściwą ścieżką do określonego celu. Gdy zaś mamy jakieś problemy z prowadzeniem danego pojazdu, oznacza to niechybnie, że również w naszym realnym życiu pojawiają się jakieś problemy, które wymagają od nas określonych działań czy też zmodyfikowania naszego postępowania w jakimś aspekcie naszego życia.

Interpretowanie snów o nietypowym pojeździe według Freuda

Freud wszelkie sny, w których pojawiają się środki transportu, uważał za objaw obaw śniącego przed śmiercią, natomiast jednostki pływające utożsamiał z metaforą senną macicy.

Interpretowanie snów o nietypowym pojeździe według Junga

Jung uważał, że środki transportu pojawiające się we śnie to odzwierciedlenie życia psychicznego człowieka śniącego, przy czym fakt, czy jest to zbiorowy, czy indywidualny środek transportu informuje o tym, czy osoba śniąca sama decyduje o swoim życiu, czy też ktoś robi to za nią.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o nietypowym pojeździe w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.