Sennik Sen o niemowlęciuSen o niemowlęciu

Sen o niemowlęciu

Niemowlę na ogół kojarzy nam się z bezbronnością, bezradnością i delikatnością, a także niewinnością. Nawet jeśli niekoniecznie przepadamy za dziećmi, widok niemowlęcia najczęściej wzbudza w nas pozytywne uczucia – rozczulenie, chęć opieki i w ogóle instynkty opiekuńcze, a także poczucie ciepła, tak samo we śnie, a przynajmniej w większości przypadków.

Niemowlę pojawia się w naszych snach stosunkowo często, w rozmaitych kontekstach, na przykład śni nam się, że trzymamy je w ramionach jako nasze własne i wówczas może to oznaczać, że niebawem rzeczywiście urodzi nam się dziecko, ale wytłumaczenie to ma sens przeważnie tylko wtedy, gdy rzeczywiście spodziewamy się dziecka lub planujemy je mieć w najbliższej przyszłości. W naszym śnie pojawiają się też niemowlęta wyglądające nietypowo lub też zupełnie zwyczajnie i wszystko to może mieć znaczenie, łącznie z okolicznościami, w jakich symbol ten pojawia się w naszym śnie. Istotne są też nasze działania, jakich dopuszczamy się we śnie, bo czasami możemy opiekować się niemowlęciem, czasem zaś być obojętni na jego płacz lub też robić mu w jakiś sposób krzywdę.

Interpretowanie snów o niemowlęciu

Kiedy w naszym śnie pojawia się niemowlę, może to być znak, że podświadomie tęsknimy za takimi wartościami jak szczerość, niewinność i prostolinijność, czyli tym, co kojarzy nam się z okresem dziecięcym i dziećmi. Może to też oznaczać, że metaforycznie chcemy cofnąć się do czasów dzieciństwa, by móc uchronić się od wzięcia odpowiedzialności za coś. I wreszcie, niemowlę pojawiające się w naszym śnie może również zapowiadać, że etap przejściowy, w jakim znajdowaliśmy się na jawie, właśnie dobiega końca i nasze życie w jakimś aspekcie wreszcie zacznie się klarować. Może to dotyczyć zaakceptowania przez nas jakichś aspektów swojej osobowości, zgłębienia własnej świadomości czy na przykład wzbogacenia duchowego.

Poza tym ogólna wymowa niemowlęcia jako symbolu sennego jest pozytywna, gdyż może zapowiadać dla nas szczęście, zdrowie, a także spokojne życie. Może również sygnalizować, że mamy w sobie talenty, z których do tej pory nie robiliśmy użytku, być może dlatego, że jeszcze nie mamy świadomości ich istnienia.

Kiedy śni nam się, że niemowlę jest chore, płacze z jakiegoś powodu, jest niespokojne czy też w jakiś sposób dzieje mu się krzywda, bez względu na to, czy z naszej winy, czy niezależnie do nas, jest to dla nas ostrzeżenie, że coś w naszym życiu jest nie w porządku. Może to dotyczyć na przykład braku szczerości w naszym życiu lub złych, toksycznych relacji, w które się uwikłaliśmy. Może to być również sygnał od naszej podświadomości, że któraś dziedzina naszego życia wymaga naszej większej uwagi i jak najprędzej musimy zalecenie to wcielić w życie.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o niemowlęciu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.