Sennik Sen o niedźwiedziuSen o niedźwiedziu

Sen o niedźwiedziu

Niedźwiedź na jawie kojarzy nam się z samotniczym trybem życia, ale pierwsze, na co zwracamy u niego uwagę, to jego masywna sylwetka i w ogóle wielkie rozmiary.

Kojarzy nam się też z zagrożeniem i naturalnym strachem, jaki odczuwamy przed dzikimi zwierzętami i właśnie zwykle w takim kontekście pojawia się w naszym śnie, w jakiś sposób nam zagrażając lub też nawet jeśli nas nie atakuje, i tak odczuwamy strach.

Interpretowanie snów o niedźwiedziu

Niedźwiedź jest we śnie symbolem odrodzenia i zmartwychwstania, a ponadto pewnego życiowego przejścia, ponieważ odradza się wiosną po zimowym letargu. Ma również związek z pierwiastkiem żeńskim, ciemnością i siłą, czasem może też uosabiać pierwiastek męski, co stanowi nawiązanie do jego mocy.

W tym sensie oznacza zwykle siłę nieokrzesaną i prymitywną, dzikie instynkty, które w sobie posiadamy, a także może symbolizować zło w rozumieniu chrześcijan, czyli jako złe, cielesne instynkty, a nawet sam szatan. Widać zatem, że tych znaczeń może być bardzo wiele, dlatego nie jest łatwo zinterpretować sen, w którym pojawia się ów symbol, musimy więc zawsze największą uwagę zwracać na nawiązania do naszej indywidualnej sytuacji życiowej.

Kiedy śni nam się, że spotkaliśmy niedźwiedzia i nie możemy wykonać żadnego ruchu, sparaliżowani strachem przed nieuchronnym atakiem zwierzęcia, jest to znak, że na jawie, zamiast przechodzić do kontrofensywy, biernie dajemy się wykorzystywać i traktować jak ofiara. Najprawdopodobniej nie doceniamy samych siebie i wydaje nam się, że nie mamy żadnych możliwości obrony swego interesu lub też przeceniamy tych, którzy nam zagrażają, co nasza podświadomość chce nam pokazać, wizualizując to jako ogromne, dzikie zwierzę. Jest to symbol naszych utajonych lęków, o których nie chcemy myśleć, spychamy je więc w głąb podświadomości.

Gdy śni nam się, że pokonaliśmy niedźwiedzia, może to zapowiadać, że uda nam się poskromić jakieś swoje obawy lub też niebawem w naszym życiu zagości ważna zmiana, będąca dla nas pewnego rodzaju odrodzeniem.

Jeśli w naszym śnie pojawia się niedźwiedź znajdujący się w cyrku, jest to znak, że na jawie jesteśmy bardzo wyczuleni na swoim punkcie i obawiamy się, że inni nas wyśmieją z jakiegoś powodu, lub też czujemy wstyd z powodu czegoś, czego się dopuściliśmy albo przez to, co siedzi nam w głowie.

Gdy śni nam się niedźwiedź znajdujący się w klatce, jest to dobry znak, zapowiadający, że już niebawem uda nam się osiągnąć jakiś sukces.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o niedźwiedziu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.