Sennik Sen o nagości w miejscu publicznymSen o nagości w miejscu publicznym

Sen o nagości w miejscu publicznym

Sny, podczas których znajdujemy się w jakimś publicznym miejscu kompletnie nadzy czy też nie do końca ubrani, zdarzają nam się dosyć często. Są bardzo nieprzyjemne, bo zwykle martwimy się tym, jak wyglądamy, znacznie bardziej niż miałoby to miejsce na jawie, gdyż nie jesteśmy w stanie w żaden sposób temu zapobiec ani poradzić sobie w tej sytuacji.

Oczywiście nasze reakcje na nagość we śnie mogą być różne i to właśnie nasze samopoczucie jest najważniejszym elementem snu, na który musimy zwrócić uwagę przy jego interpretacji.

Interpretowanie snów o nagości w miejscu publicznym

Sny tego rodzaju zwykle zaczynają pojawiać się u nas wówczas, gdy wkraczamy w okres dojrzewania, co związane jest ze zmianami hormonalnymi w naszym organizmie i huśtawkami nastrojów. Potem, w dorosłym życiu, pojawiają się u nas najczęściej wtedy, gdy w naszym życiu dokonują się zmiany lub następują wydarzenia, które sprawiają, że nasza pewność siebie zostaje zachwiana. Łatwo można je więc wyjaśnić jako oznakę niepewności siebie, braku akceptacji dla własnej osoby oraz obawę przed tym, jak potraktują nas inni, czy nie wyśmieją przypadkiem naszego wyglądu czy zachowania.

Poza tym sny o nagości w miejscu publicznym mogą świadczyć o tym, że na jawie spotykamy się z dużym zainteresowaniem otoczenia naszą osobą i nie czujemy się z tym dobrze. Jeśli więc śni nam się, że ludzie zwracają uwagę na naszą nagość, śmieją się z nas czy potępiają, wytykając palcami, oznacza to, że mamy dość skupiania na sobie uwagi innych i marzymy, by się to skończyło. Gdy zaś śni nam się, że nikt nie zwraca uwagi na to, że jesteśmy nadzy lub widzimy to tylko my, jest to sygnał od naszej podświadomości, że zupełnie niepotrzebnie czujemy się mało wartościowi i niepewni siebie, gdyż nie mamy do tego żadnych podstaw.

Kiedy śnimy, że czujemy się komfortowo ze swoją nagością, jest to znak, że dojrzeliśmy już do wprowadzenia w nasze życie jakichś zmian bądź też świadczy to o tym, że doskonale czujemy się w sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy i jesteśmy też usatysfakcjonowani z powodu tego, jacy i kim jesteśmy. Gdy śni nam się, że jesteśmy nadzy w miejscu publicznym i ludzie są na nas oburzeni lub źli, jest to znak, że na jawie kogoś obraziliśmy – celowo lub swoją niedelikatnością w wyrażaniu własnego zdania i nie czujemy się w tej sytuacji zbyt dobrze.

Interpretowanie snów o nagości według Freuda

Freud uważał, że jeśli śniący we śnie jest nagi, to jest to znak, że ma już w sobie odwagę do tego, by całkowicie obnażyć się ze swymi prawdziwymi chęciami i pragnieniami, dotyczącymi najczęściej przełamywania ustalonych barier, a nawet łamania jakichś zasad. Jest to nawiązanie do typowo dziecięcej swobody, która objawia się również brakiem wstydu wobec własnej cielesności.

Interpretowanie snów o nagości według Junga

Jung utożsamiał ubrania z obliczem, które człowiek pokazuje światu, a które niekoniecznie jest zgodne z tym, jak naprawdę wygląda jego jaźń. Zatem nagość we śnie to znak, że śniący dowiedział się o sobie rzeczy, które nie są akceptowane społecznie i nie czuje się z tym komfortowo, wiedząc, że musi tę stronę swej osobowości ukrywać przed wzrokiem innych ludzi. Mogą to być na przykład jakieś niecne skłonności czy mroczne aspekty jego osobowości.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o nagości w miejscu publicznym w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.