Sennik Sen o morzuSen o morzu

Sen o morzu

Morze dość często pojawia się w naszym śnie i może występować w wielu różnych kontekstach, od pływania po spokojnym, przyjaznym morzu, po walkę o przeżycie na jego wzburzonych falach, czy też może śnić nam się, że jedynie przyglądamy się morzu, spacerując jego brzegiem.

Możliwości jest bardzo wiele, a wszystkie te symbole mogą mieć dla nas duże znaczenie jeśli chodzi o poznanie samych siebie i dowiedzenie się wielu ciekawych rzeczy na temat naszego życia, dlatego żadnego z nich nie powinniśmy bagatelizować jeśli akurat pojawi się w naszym śnie.

Interpretowanie snów o morzu

Bardzo ważny jest przede wszystkim wygląd morza, czyli to, czy jest ono wzburzone, czy gładkie, nasze samopoczucie w związku z nim, czyli to, czy czujemy się w jakiś sposób zagrożeni, czy też zupełnie komfortowo oraz jakie wrażenie wywarły na nas ewentualne rozgrywające się wydarzenia. Istotne jest nawet nasze ubranie i wygląd oraz to, czy towarzyszyły nam jakieś osoby, a jeśli tak, to kto to był, przy czym oczywiście musimy pamiętać, że nawet jeśli w naszym śnie pojawiają się nieznajome osoby, to ich cechy czy zachowanie mogą nawiązywać do ludzi, których znamy w rzeczywistości.

Morze w naszym śnie może być symbolem sił natury lub też sił naszej własnej psychiki. Ogólnie symbolizuje początek wszystkiego i jego koniec oraz podświadomość człowieka, która jest całkowicie obojętna, zatem sen te wcale nie musi mieć konkretnego nacechowania. Głębia morza może zaś symbolizować wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie pojąć naszym umysłem. Morze może również być symbolem czegoś, co nam zagraża, a obecne na nim wały czy tamy to symbol naszej chęci walki i sił, jakimi dysponujemy, których zamierzamy użyć do zatrzymania owego niebezpieczeństwa i uchronienia się przed nim.

Kiedy może pojawia się w naszym śnie, możliwe też, że na jawie mamy jakieś niezrealizowane pragnienia, które ciągle obecne są w naszej podświadomości, nawet jeżeli już o nich wcale nie myślimy. Może to być również symbol naszych niezmiennych emocji, jeśli zaś śni nam się, że spacerujemy brzegiem morza, jest to sygnał od naszej podświadomości, że potrzebujemy jakiejś zmiany, ale sami jeszcze dokładnie nie wiemy, czego miałaby ona dotyczyć. Wzburzone morze pojawiające się w naszym śnie to metafora naszego życia, które czasem jest spokojne, a czasem panuje w nim wielkie zamieszanie i jest ogromnie burzliwe.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o morzu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.