Sennik Sen o mieścieSen o mieście

Sen o mieście

Nawet jeśli jesteśmy zdeklarowany mieszkańcami wsi, nasze sny nierzadko obierają sobie miejską scenerię. Zazwyczaj miasto jest tłem wydarzeń i wygląda w taki sam sposób, jak na jawie, przez co możemy bagatelizować jego pojawienie się w naszym śnie, co jest z naszej strony błędem.

Czasami jednak w naszych snach pojawia się nietypowy obraz miasta i wówczas jesteśmy mocniej zainteresowani tym, co ów sen może oznaczać, nie powinniśmy jednak przechodzić obok tego symbolu obojętnie w żadnych z przypadków, ponieważ ma on wielkie znaczenie.

Interpretowanie snów o mieście

Miasto może we śnie mieć podobną symbolikę jak dom, a jego budynki będą wówczas aspektami i częściami naszej osobowości. Jeśli więc śni nam się, że czujemy się w mieście swojsko i przyjaźnie, jak u siebie, jest to znak, że dobrze znamy samych siebie i nie wydaje nam się, by kryło się w naszej osobowości coś, co może nas zaskoczyć. Gdy zaś w mieście czujemy nad sobą jakieś zagrożenie, oznacza to, że nasza podświadomość daje nam sygnał, że powinniśmy postarać się lepiej zgłębić tajniki swej jaźni, bo z jakiegoś powodu może to być dla nas ważne i potrzebne, a nawet konieczne.

Ważny jest także w naszym śnie sposób, w jaki poruszamy się po mieście, bo gdy śni nam się, że znamy wszystkie zakamarki i swobodnie chodzimy po ulicach, nie błądząc ani nie mając problemu z określeniem, gdzie się znajdujemy, oznacza to, że potrafimy dobrze określić swoje wady i zalety, wiemy, na co nas stać i czego chcemy od życia. Jeśli zaś nie znamy miasta albo nie jesteśmy w stanie się w nim odnaleźć, sygnalizuje to, że na jawie nie interesujemy się zgłębianiem swej psychiki i nie poświęcamy na autorefleksję zbyt wiele czasu.

Gdy śni nam się miasto z przejrzystą zabudową, oznacza to, że w naszym życiu i umyśle panuje porządek, jeśli zaś zabudowa jest chaotyczna, dominują kręte, ślepe uliczki i zakamarki, świadczy to o braku ładu w naszym umyśle, co bardzo często może przenosić się na naszą sytuację życiową.

Interpretowanie snów o mieście według Freuda

Freud nie wspominał bezpośrednio o mieście w swoich pracach, ale wszelkie wysokie i strzeliste budowle i obiekty utożsamiał z męskimi narządami płciowymi, dlatego w śnie o mieści można byłoby według niego dopatrzeć się podtekstów seksualnych, związanych najprawdopodobniej z pragnieniami osoby śniącej.

Interpretowanie snów o mieście według Junga

Jung uważał miasto za symbol jaźni człowieka, zwłaszcza jeśli jest wyraźnie odgrodzone od reszty otoczenia, na przykład murem jak to miało miejsce w przeszłości.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o mieście w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.