Sennik Sen o kuchniSen o kuchni

Sen o kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu, a nierzadko nawet uważamy je za najważniejsze pomieszczenie i to w nim najchętniej spędzamy czas. Kojarzy nam się zdecydowanie pozytywnie – z ciepłem, domowym ogniskiem, rodziną i poczuciem bezpieczeństwa, a także jedzeniem, pięknymi zapachami i wszystkim tym, co składa się na niepowtarzalną domową i rodzinną atmosferę.

Nie zawsze jednak jest tak w naszych snach, bo czasem kuchnia może wyglądać obco, być opuszczona czy całkowicie pusta. Wszystko to – zarówno kuchnia taka, jaką mamy w rzeczywistości, jak i jej całkiem inne oblicze, ma duże znaczenie jako symbol senny i nieprzypadkowo pojawia się ten motyw w naszym śnie.

Interpretowanie snów o kuchni

Kiedy w naszym śnie pojawia się kuchnia, może to być znak, że wracamy wspomnieniami do jakiegoś okresu naszego życia z przeszłości. Może to również być metafora całego naszego życia. Przy interpretacji snu powinniśmy wziąć pod uwagę to, jak czujemy się w kuchni – ciepło i domowo, czy też mamy wrażenie, że jesteśmy w niej obcy i niepożądani. Ważny jest sam wygląd kuchni, co zostało opisane powyżej, ale też to, czy znajdują się w niej jacyś ludzie, a jeśli tak, to jaki mają do nas stosunek: pozytywny czy negatywny, a może w ogóle nie zwracają na nas uwagi, a my czujemy się z tym źle i odczuwamy niemal namacalnie emocjonalny chłód, jakim nas darzą. Jeśli tak, to jest to znak, że czujemy się odizolowani przez naszych bliskich i cierpimy bez poczucia bezpieczeństwa i bliskości, którego nam nie dają.

Interpretowanie snów o kuchni według Freuda

Freud wszelkie pomieszczenia w domu uważał za kobiece, zwłaszcza kuchnię, zaś pomieszczenia z otwartymi drzwiami uważał za symbol kobiecych narządów płciowych, świadczących o nierealizowanych potrzebach seksualnych osoby śniącej.

Interpretowanie snów o kuchni według Junga

Jung uważał domy i budynki za metaforę duszy osoby śniącej, a sen o kuchni uważał za dowód na to, iż śniący stara się przetworzyć i zrozumieć informacje, jakie na jawie udało mu się zebrać za pomocą posiadanych zmysłów.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o kuchni w senniku.

1 sen

  1. Wercia876

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.