Sennik Sen o krowie/kozieSen o krowie/kozie

Sen o krowie/kozie

I krowa, i koza to ważne symbole senne, które można rozpatrywać jednocześnie, jako że są to zwierzęta hodowlane i oba dają mleko, mają więc ze sobą wspólne kluczowe czynniki. Jeśli widzimy któreś z tych zwierząt we śnie, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak się zachowywały i jakie było ich nastawienie do nas.

Bardzo ważny jest też fakt, czy nie utożsamiamy ich z jakimiś osobami z naszego najbliższego otoczenia, bo nawet jeśli nie widzimy tego na pierwszy rzut oka, po głębszym zastanowieniu możemy dojść do wniosku, że zwierzęta te przejawiały jakieś ludzkie cechy, które możemy skojarzyć ze znanymi nam osobami.

Interpretowanie snów o krowie/kozie

Krowa jest uniwersalnym symbolem matki-żywicielki i jeśli pojawia się w naszym śnie, może to oznaczać, że tęsknimy za prostym, nieskomplikowanym i łatwym życiem, jakie kojarzymy z wsią. Może to być również symbol naszej tęsknoty za kimś, kto mógłby dać nam ciepło i się nami zaopiekować, dając nam poczucie bezpieczeństwa i potrzebną nam bliskość. Jednakże krowa może też mieć inny wydźwięk i symbolizować kobietę, której na jawie nie lubimy, którą lekceważymy lub uważamy za mało inteligentną.

Pojawiający się w naszym śnie byk jest natomiast symbolem ślepej namiętności i instynktu seksualnego, a także naszych destrukcyjnych skłonności. Może zatem oznaczać, że spalamy się w płomieniu złej namiętności, która zaszkodzi naszemu życiu lub też mamy inne autodestrukcyjne skłonności, które mogą nas doprowadzić do upadku. Byk może również symbolizować naszego ojca, który był despotą czy nawet wykazywał się w stosunku do nas bezwzględnością i okrucieństwem, zaniżając nasze aspiracje i zagrażając nam w sensie emocjonalnym.

Gdy we śnie widzimy stado bydła, jest to znak, że otoczenie, w jakim się znajdujemy, jest bezmyślne i przez kontakty z nim możemy stracić swą indywidualność, zasilając szeregi tępej masy.

Kozioł pojawiający się w naszym śnie może symbolizować godną potępienia i pozbawioną jakiegokolwiek wstydu rozwiązłość, niekoniecznie naszą własną. Nawiązuje to wszelkich wykroczeń i dewiacji seksualnych, a także może symbolizować siły ciemności, szatana i wszystko, co się z nimi wiąże.

W tym znaczeniu może sygnalizować, że mamy w sobie perwersyjne lub nawet zbrodnicze skłonności, których się obawiamy, ponieważ podświadomie czujemy, że zaczynają nad nami dominować. Może to również świadczyć o naszych poważnych problemach psychicznych i emocjonalnych, a wręcz sygnalizować, że jesteśmy na skraju załamania nerwowego i rozpadu naszej osobowości. Jednak symbol ten może też mieć mniej groźną wymowę, zwłaszcza jeśli pojawia się w snach kobiet, wówczas przeważnie oznacza bowiem tylko tyle, że śniąca ma niezaspokojone potrzeby seksualne albo emocjonalne, które mocno dają jej się we znaki, choć na jawie może wcale nie zdawać sobie sprawy z ich silnego wpływu na jej życie.

Według wierzeń ludowych, pojawienie się we śnie zwierzęcia, które daje mleko wróży powodzenie oraz sukces materialny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o krowie/kozie w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.