Sennik Sen o kościeleSen o kościele

Sen o kościele

Kościół pojawia się zwłaszcza we śnie osób religijnych, gdyż dla chrześcijan jest to bezsprzecznie ważne miejsce, w którym między innymi dostępują niezbędnych im sakramentów. Często śni nam się kościół, który jest jedynie tłem dla wydarzeń rozgrywających się w naszym śnie, niekoniecznie takich, które w rzeczywistości mogłyby być w tym miejscu zlokalizowanego.

Ważne jest więc nie tylko to, co dzieje się w kościele w naszym śnie, ale również nasze samopoczucie w nim, gdyż nie zawsze śni nam się kościół w pozytywnym sensie, czasem może być mroczny, opuszczony i napawać nas lękiem.

Interpretowanie snów o kościele

Jak było wspomniane wcześniej, bardzo ważne przy interpretacji snu, w którym pojawia się kościół, jest nasze samopoczucie, musimy więc zastanowić się, jakie uczucia i emocje budzi w nas widok kościoła i przebywanie w nim. Ważne jest też, czy kościół jest motywem wiodącym w naszym marzeniu sennym, czy też jedynie stanowi tło dla jakichś wydarzeń.

Ogólnie uważa się, że kościół jest symbolem naszych planów, które zamierzamy wcielić w życie lub systemu wartości, jakie wyznajemy. Jeśli więc symbol ten pojawia się w naszym śnie, jest to znak, że chcemy zaprowadzić w naszym życiu całkiem nowy ład moralny i kierować się innymi niż do tej pory zasadami. Może to też być znak, iż wiemy, że nasze postępowanie na razie nie jest takie, jak powinno być, ale z jakichś powodów obawiamy się zabierać się za zmienianie naszego życia w tej kwestii.

Gdy w naszym śnie pojawia się katedra, może to oznaczać, że na jawie znajdujemy się w sytuacji, która wykracza poza nasze zdolności pojmowania i może to być związane z naszym własnym zachowanie. W tym sensie sen ten oznacza, że nie rozumiemy samych siebie i chcielibyśmy bardziej racjonalnie spojrzeć na to, co się z nami dzieje. Symbol ten może też nawiązywać do naszych refleksji na temat naszego przeznaczenia i obaw co do tego, czy podążamy w życiu właściwą ścieżką.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o kościele w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.