Sennik Sen o kocieSen o kocie

Sen o kocie

Koty dość często pojawiają się w naszych snach, a to dlatego, że wielu z nas je posiada i często je widujemy, są to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych.

W naszych snach pojawiają się w rozmaitych wariantach i mogą mieć wiele znaczeń jako symbol senny.

Interpretowanie snów o kocie

Koty w snach mogą mieć zarówno pozytywną, jak i negatywną dla nas symbolikę, a w znacznej mierze jest to uzależnione od tego, jak kojarzą nam się te zwierzęta na jawie – pozytywnie czy negatywnie. Ważna jest także sytuacja, w jakiej kot pojawia się w naszym śnie i to też koniecznie musimy wziąć pod uwagę.

Ogólnie koty jako symbol senny mogą zwiastować dla nas pomyślność, na przykład powodzenie w życiu zawodowym czy poprawienie się naszej sytuacji materialnej. Czasem jednak mogą zapowiadać dla nas pecha albo symbolizować kogoś z naszego otoczenia, kto ma względem nas złe zamiary i wówczas jest to ostrzeżenie ze strony naszej podświadomości, byśmy trzymali się przed tą osobą na baczności.

Kiedy w naszym śnie pojawiają się kocięta, jest to znak, że niebawem w naszej głowie zagoszczą nowe pomysły, które mogą mieć wielkie znaczenie dla zmiany naszej sytuacji. Gdy śni nam się kotka, może to oznaczać, że mamy wielki popęd seksualny, który zamiast zaspokajać, tłumimy w sobie, najprawdopodobniej uważając, że jest to coś wstydliwego i mogącego narazić nas na potępienie. Jest to ważne zwłaszcza w snach kobiet, zaś jeśli kotka pojawia się we śnie mężczyzny, jest to symbol kobiety, o której śniący marzy na jawie i pożąda jej.

Kot może też symbolizować rozwiązły tryb życia, a nawet nieuczciwość oraz kobiecą przebiegłość. Kojarzy się też z tajemnicą i zagadkowością. Wszystko to jest ważne, gdyż jeśli te skojarzenia dotyczą także nas, to należy pod tym kątem interpretować sen z kotem w roli głównej.

Według wierzeń ludowych kot jest symbolem niepomyślności i zwiastuje niepowodzenia. Jego ujrzenie we śnie to znak, że dopuścimy się jakiejś nieuczciwości, najprawdopodobniej kradzieży, która szybko wyjdzie na jaw. Jeśli śnimy, że kot nas podrapał, jest to zapowiedź, że będziemy mieć problemy z powodu rozpuszczanych przez nas samych plotek. Zabawa z kotem zapowiada dla nas zdradę osoby, której najbardziej ufaliśmy i uważaliśmy ją za prawdziwego przyjaciela, natomiast we śnie kobiety symbol ten może także oznaczać zdradę ukochanego mężczyzny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o kocie w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.