Sennik Sen kobiety vs sen mężczyznySny kobiet vs sny mężczyzn

Sny kobiet vs sny mężczyzn

W snach kobiet i mężczyzn pojawia się wiele innych elementów i naukowcy doszli do wniosku, że znacząco różnią się one od siebie. Przyczyny tego są oczywiste, ponieważ zarówno psychika kobiet i mężczyzn, jak i role społeczne, a więc także życie i to, jak wygląda codzienność, są zupełnie różne.

Nic zatem dziwnego, że i marzenia senne mają zupełnie różny charakter.

Do niedawna jeszcze różnice w nich były bardzo widoczne. Mężczyźni śnią zwykle o obrazach z przyrody, zwykle tej dzikiej i nieujarzmionej bądź w ich snach pojawiają się otoczenia, których nie widzieli nigdy na jawie. Są bardzo ogólne, nie ma w nich detali takich jak kolory, podobnie jak w rzeczywistym życiu większość mężczyzn nie skupia się na szczegółach, lecz ogarnia wzrokiem i uwagą całość danego zagadnienia.

Mężczyźni także rzadko śnią o kobietach, co jest dość ciekawym zjawiskiem zważywszy na fakt, że są one przecież nieodłączną częścią ich życia. Sny kobiet zaś – zupełnie inaczej – są pełne barw, rozmaitych szczegółów takich jak rysy twarzy pojawiających się postaci, szczegóły ubioru itp. Przeważnie nie ma w nich agresji, jedynie jej łagodne przejawy, takie jak kłótnia i obelgi słowne i w ogóle dużo jest rozmowy. Ponadto pojawia się w nich mniej więcej tyle samo postaci męskich, co żeńskich.

Tak było do niedawna, ale postępujące od jakiegoś czasu zmiany społecznych ról obu płci spowodowały małą rewolucję także w dziedzinie snów. Teraz kobiety często śnią o agresji, nawet takiej, której same dokonują, a także dokonują czynów typowych dla mężczyzn.

Mężczyźni zaś śnią o zachowaniach typowych dla kobiet, a nawet mogą w snach przyjmować część typowo kobiecej percepcji, np. jeśli chodzi o zwracanie uwagi na szczegóły.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen kobiety vs sen mężczyzny w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.