Sennik Sen o kluczuSen o kluczu

Sen o kluczu

Klucz to ważny symbol, dość często pojawiający się w naszych snach, a ponieważ jego symbolika jest bogata, nie powinniśmy mieć problemu z interpretacją tego snu.

Ważne jest tylko, byśmy zwrócili uwagę na to, w jakim kontekście klucz pojawia się w naszym śnie, jakim poddajemy go czynnościom i od czego ewentualnie jest to klucz.

Interpretowanie snów o kluczu

Pod uwagę musimy wziąć nie tylko wygląd samego klucza, który dużo może nam powiedzieć, ale także okoliczności, w jakich klucz pojawia się w naszym śnie, to bowiem również może być bardzo ważne, a wręcz kluczowe dla interpretacji naszego snu. Ważna jest wielkość klucza, to, co otwiera oraz nasze samopoczucie w związku z jego posiadaniem, nierzadko bowiem śnimy o kluczach, których posiadanie budzi w nas niejasny lęk, zupełnie jakbyśmy przeczuwali, że we wnętrzu, do którego za jego pomocą możemy się dostać, nie znajduje się nic dobrego.

Klucz we śnie może mieć również podtekst seksualny i symbolizować męski narząd płciowy, zatem jeśli na przykład śni nam się, że wkładamy klucz do zamka i próbujemy go otworzyć, jest to nawiązanie do stosunku płciowego i może oznaczać, że mamy niezaspokojone potrzeby seksualne.

Klucz może też być symbolem nadziei, zwłaszcza tej pokładanej w Bogu jeśli pojawia się we śnie osób wierzących, lub też szansy na rozwiązanie jakiejś ważnej dla nas sprawy czy problemu. Jeśli więc śni nam się, że zgubiliśmy klucz, jest to znak, że na jawie obawiamy się swej przyszłości lub mamy jakiś poważny problem, z którym nie potrafimy się uporać.

Kiedy śni nam się, że znaleźliśmy klucz i bardzo cieszymy się z tego powodu, może to być znak, że niebawem uda nam się znaleźć metaforyczny klucz do serca osoby, przy której boku znajdziemy szczęście. Gdy zaś we śnie znajdujemy klucz i podchodzimy do tego negatywnie, może to być sygnał od naszej podświadomości, byśmy w najbliższym czasie nie wybierali się w żadną podróż, gdyż wskazane jest, byśmy pozostali w tym miejscu, w którym obecnie się znajdujemy.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o kluczu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.