Sennik Sen o kastracjiSen o kastracji

Sen o kastracji

Kastracja to utrata sprawności seksualnej, zatem wszelkie myśli o niej czy pojawianie się tego symbolu we śnie jest bez wątpienia wyrazem naszych obaw przed tym, że staniemy się nieprzydatni w sensie seksualnym. Niektórzy uważają też, że kastracja pojawiająca się we śnie kobiety świadczy o jej kompleksach względem mężczyzn, które mogą być spowodowane na przykład gorszym traktowaniem w środowisku czy innymi rodzajami dyskryminacji ze względu na płeć.

Kastracja pojawiająca się we śnie może być również symbolem utraty sił witalnych, czasami także, choć niezbyt często, utożsamia się ją z poczuciem winy czy też obawą przed poniesieniem konsekwencji za jakieś swoje czyny.

Interpretowanie snów o kastracji

Gdy w naszym śnie pojawia się kastracja, może to być znak, że w naszym wnętrzu rozgrywa się konflikt między pierwiastkiem męskim i żeńskim o dominację, a my jesteśmy tego nieświadomi i dopiero przez analizę marzeń sennych możemy się o tym dowiedzieć.

Kastracja może też symbolizować lęk, jaki odczuwamy przed utratą sprawności seksualnej i wszystkimi przykrymi konsekwencjami, które spowoduje to w naszym życiu. We śnie mężczyzn dodatkowo symbol ten oznacza obawę przed utratą męskości i przywilejów, które się z nią wiążą.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o kastracji w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.