Sennik Sen o jedzeniuSen o jedzeniu

Sen o jedzeniu

Jedzenie jest bardzo ważną czynnością, bez której praktycznie nie jesteśmy w stanie się obyć i jest nieodłącznym elementem naszej codziennej egzystencji, nic więc w tym dziwnego, że czasami pojawia się także w naszym śnie.

Nie oznacza to jednak, że występuje w nim tylko dlatego, że jest nam potrzebne, ponieważ jedzenie jako symbol senny ma też swoje ważne znaczenie, które koniecznie powinniśmy poznać jeśli zdarzają nam się tego rodzaju sny.

Interpretowanie snów o jedzeniu

Gdy przyśni nam się sen o spożywaniu czy też przygotowywaniu jakichś pokarmów, musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Prym wśród nich wiedzie to, jakich składników użyliśmy do przygotowania jedzenia czy też z czego nasze jedzenie się składa jeśli to nie my je przygotowaliśmy. Ważne jest też, jakie narzędzia były używane, gdyż mają one swe osobne znaczenie, które może całkowicie zmienić kierunek interpretacji całego snu.

Gdy śni nam się, że jemy jakiś pokarm, jest to symbol duchowej strawy, jakiej dla siebie pożądamy, przy czym sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest dla nas ów pokarm duchowy, bo dla każdego z nas może to być coś innego. Gdy śnimy, że nie chcemy z jakiegoś powodu spożyć jakiegoś pokarmu, może to oznaczać, że nie chcemy czy nie akceptujemy czegoś, co ma miejsce w naszym życiu na jawie i szczególnie ważne jest, byśmy zdali sobie sprawę, co to może być, bo bez tego nie będziemy w stanie zmienić swojej sytuacji. Kiedy śni nam się, że ktoś podaje nam jedzenie czy wręcz nas karmi, oznacza to, że pragniemy zaznać poczucia bezpieczeństwa, być ochraniani i by ktoś się o nas stale troszczył, gdyż tego wszystkiego obecnie brakuje nam na jawie.

Ważne jest także to, co spożywamy we śnie, choć nie zawsze jesteśmy w stanie określić smak na podstawie samej czynności jedzenia, ale znajomości spożywanych potraw. Jeśli więc we śnie jemy coś delikatnego, słabo doprawionego, mało zdecydowanego w smaku czy nawet mdłego, oznacza to, że na jawie chcemy spokojnej, ustabilizowanej egzystencji i ryzyko ani zmiany w ogóle nas nie pociągają. Jeżeli zaś śnimy, że jemy coś pikantnego, ostrego czy wyrazistego w smaku, oznacza to, że chcemy przeżywać przygody, dodać swemu życiu nutki pikanterii i nie chcemy, by było ono nudne.

Gdy w naszym śnie prócz jedzenia pojawia się jeszcze osoba, z którą na jawie jesteśmy w związku, jest to nawiązanie do naszych stosunków intymnych, zwłaszcza jeśli śni nam się, że się nawzajem karmimy. Gdy podajemy owej osobie jedzenie, jest to znak, że pragniemy, by na jawie doszło do zbliżenia, jeśli natomiast śni nam się, że jesteśmy głodni, oznacza to, że w realnym życiu mamy niezaspokojone potrzeby seksualne.

Jedzenie we śnie może także nawiązywać do pragnienia posiadania władzy nad kimś czy nawet nad większą grupą ludzi. Jeśli więc śni nam się, że kogoś karmimy, może to oznaczać, że pragniemy dominować i mieć władzę nad tym człowiekiem albo ogólnie – nad ludźmi. Gdy śni nam się matka przygotowująca jedzenie, może to oznaczać, że odczuwamy nostalgię za minionymi czasami dzieciństwa i tęsknimy za matką lub przeciwnie – jest to wyrazem naszej niechęci do matki, która nad nami dominowała. Interpretację tę musimy zatem odnieść do naszej indywidualnej sytuacji.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o jedzeniu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.