Sennik Sen o jajkuSen o jajku

Sen o jajku

Jajko jest uniwersalnym symbolem życia, gdyż stanowi jego początek dla wielu gatunków stworzeń. Nie bez znaczenia są też jego wartości odżywcze, ponieważ przez to, że często pojawia się w naszych domach, jest też dość często spotykanym symbolem sennym.

Ponadto jajka mają wielkie znaczenie w wielu kulturach świata, nieraz nawet uważa się, że mają niezwykłe, iście magiczne właściwości, które wykorzystywane są w rozmaitych celach i rytuałach.

We śnie jajko może pojawiać się w przyjemnym dla nas kontekście, przeważnie kulinarnym, ale możemy też mieć dziwaczne sny, na przykład o wysiadywaniu jajek, znoszeniu ich czy też nieprzyjemne dla nas, na przykład takie, w których ktoś obrzuca nas jajkami.

Interpretowanie snów o jajku

Ogólnie jajko jest symbolem początku i we śnie oznacza, że w naszym życiu niebawem rozpocznie się coś nowego. Może to odnosić się zarówno do jakichś wydarzeń, które zapoczątkują zmiany w naszej egzystencji, jak i zmianę w nas samych, na przykład w naszym postrzeganiu jakichś spraw czy w naszej samoświadomości.

Jajko może też jednak oznaczać nadzieję oraz pokarm duchowy, zatem może wskazywać na inne pozytywne zmiany i wydarzenia w naszym życiu, na przykład związane z poprawieniem się naszego bytu czy samopoczucia, przestawienie się z zainteresowania sprawami materialnymi na sprawy ducha itp.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o jajku w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.