Sennik Sen o górzeSen o górze

Sen o górze

Góra jest bardzo ważnym symbolem sennym, o bogatej symbolice, ale też niestety wielu znaczeniach, przez co interpretacja snu, w którym się pojawia, może nie być najłatwiejszym zadaniem.

Góra może mieć zarówno pozytywną, jak i negatywną wymowę, tak samo jak na jawie w jednych z nas góry budzą podziw i zachwyt, w innych zaś strach czy obojętność jako coś, do czego nie da się albo nie ma po co starać się dotrzeć. Często jednak pojawia się w naszym śnie, zwykle w postaci wspinania się na nią lub też spoglądania z jej szczytu na okolicę, czasem też zdarza nam się podziwiać szczyty gór z oddali – to najczęściej pojawiające się w naszych snach konteksty tego symbolu.

Interpretowanie snów o górach

Przy interpretacji snu o górze czy górach musimy wziąć pod uwagę przede wszystkie takie elementy jak to, czy w naszym śnie ktoś nas towarzyszy, jakie są warunki pogodowe i jak prezentują się nasze czynności jeśli o nich śnimy, czyli czy sprawiają nam jakąś trudność, czy przeciwnie, przychodzą nam z wielką łatwością.

Góra we śnie jest symbolem naszej jaźni, zatem jeśli śni nam się, że wspinamy się na jej szczyt, jest to znak, że na jawie staramy się wznieść na nasze duchowe wyżyny. Również inne czynności i nasze zachowania, które będziemy przejawiać w związku z górą we śnie pozwolą nam zorientować się, jakie na jawie jest nasze podświadome lub świadome nastawienie do tej kwestii: czy zależy nam na doskonaleniu samych siebie, czy też ważne są dla nas zupełnie inne kwestie.

Analizując tego rodzaju sen, powinniśmy na początek zastanowić się, jaka była w nim góra: czy była niska, czy wysoka, wyglądała na łatwą do zdobycia czy bardzo trudną, na przykład była sroga i w jakiej znajdowała się od nas odległości – dużej czy małej. Wszystko to pozwoli nam określić wyżej wymienione kwestie związane z naszym samodoskonaleniem się. Ważne jest też, czy na naszej drodze na szczyt pojawiły się jakieś niebezpieczeństwa, a jeśli tak się stało, to musimy się im dokładnie przyjrzeć, gdyż mogą to być sygnały od naszej podświadomości na temat tego, co lub kto na jawie może stanąć na drodze naszym planom. Niebezpieczeństwa te mogą również obrazować obawy, jakie żywimy całkiem nieświadomie i warto, byśmy o tym również się dowiedzieli.

Gdy śni nam się, że wchodzimy na górę, jest to nawiązanie do racjonalnego myślenia, jakie prezentujemy na jawie i które właściwe jest mężczyznom, zaś schodzenia z góry to podróż typowo kobieca – sentymentalna, uczuciowa, a także prymitywna, uznająca w znacznej mierze instynkty, nie biorąca zaś w ogóle pod uwagę logiki i racjonalizmu.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o górze w senniku.

1 sen

  1. Przemysław

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.