Sennik Sen o dzieckuSen o dziecku

Sen o dziecku

Dziecko to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych symboli pojawiających się w naszych snach. Ma bogatą symbolikę, tak samo jak bogaty jest wachlarz wariantów, w jakich symbol ten może pojawiać się we śnie, bo jasne jest, że zupełnie inne znaczenie będzie miał nasz sen gdy śni nam się dziecko zdrowe, a inne, gdy jest ono chore itd.

Czasami nawet zdarzają nam się szczególnie przerażające sny, w których widzimy martwe dziecko lub nawet sami je mordujemy, ale nie ma najmniejszego powodu do obaw, nie jest to wcale znak, że coś takiego spotka nas na jawie, a jedynie jest to metafora pewnych rzeczy czy zjawisk.

Interpretowanie snów o dziecku

Przy okazji snu, w którym pojawiło się dziecko, musimy mieć szczególnie wyczuloną uwagę na wszelkie szczegóły, które również pojawiają się w naszym śnie. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, czy znamy dziecko, o którym śnimy, bo nawet jeśli na pierwszy rzut oka będzie nam się ono wydawało całkowicie nam nieznane, po namyśle możemy dojść do wniosku, że jednak jest to osoba z naszego rzeczywistego życia. Ważny jest też wiek dziecka, o którym śnimy, to, jak się zachowuje – w ogóle czy wobec nas, a także nasze wszelkie odczucia związane z nim i to, jak na nie reagujemy, na przykład na jego obecność czy zachowanie.

Ogólnie uważa się, że sny o dziecku świadczą, że pragniemy cofnąć się do czasów, gdy nasze życie było bardziej beztroskie i o wiele mniej skomplikowane, co nasza podświadomość może kojarzyć właśnie z czasami dzieciństwa. Może to też jednak być znak, że pragniemy zrealizować marzenia, które żywiliśmy jako dzieci, ale do dzisiaj z jakichś powodów nie udało nam się ich spełnić. Nasza podświadomość daje nam znak, że jeśli nie zrobimy tego lub przynajmniej nie podejmiemy próby, nie da nam to łatwo spokoju.

Kiedy w naszym śnie pojawia się dziecko, bez względu na to, kim ono jest i czyje jest, nawet jeśli jest nasze własne, jest obrazem dziecięcej strony naszej osobowości. Jest to element obecny w każdym z nas, na co najlepszym dowodem jest właśnie pojawienie się tego rodzaju snu, przy czym mogą to być nie tylko nasze marzenia czy potrzeby, które są w nas od czasów dzieciństwa, ale też obawy czy potrzeba bezpieczeństwa, zatem musimy zastanowić się, czy sen ten nie jest sygnałem, że coś jest w naszym życiu nie do końca tak, jak powinno być.

Kiedy śni nam się grupka dzieci, które są niegrzeczne, hałaśliwe i trudno jest nam nad nimi zapanować, oznacza to, że na jawie nie panujemy nad swoim życiem, czujemy się bezradni wobec tego, co dzieje się w naszym otoczeniu czy też doznajemy emocji, których nie potrafimy w sobie stłumić.

Dziecko we śnie może też sygnalizować, że w naszym życiu na jawie zagościł jakiś niepokój, coś, co zaburzyło naszą naturalną równowagę, bowiem właśnie to mogło spowodować w nas nagły nawrót do czasów dzieciństwa, a może także sprawiło, że przypomniały nam się lęki z przeszłości, które możemy odczuwać jedynie podświadomie, ale i tak mogą mieć bardzo mocny wpływ na nasze samopoczucie i życie.

I wreszcie, dziecko pojawiające się w naszym śnie może być sygnałem od naszej podświadomości, że na jawie zachowujemy się nazbyt dziecinnie i nieodpowiedzialnie – ogólnie bądź w jakiejś konkretnej kwestii. Być może żywimy jakieś naiwne pragnienia, które i tak nigdy nie będą mogły się spełnić, przez co oszukujemy sami siebie czy nawet marnujemy czas na bezpłodne wysiłki lub też wykazujemy się wielką beztroską, która w końcu może nas zgubić. Musimy dokładnie zanalizować sytuację, w jakiej znajdujemy się na jawie i uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie czy zachowuje się tak, jak powinniśmy, bo jest to ważny znak od naszej podświadomości, którego zdecydowanie nie powinniśmy lekceważyć.

Ogólnie uważa się też, że dziecko jako symbol senny może zwiastować pozytywne wydarzenia, jakie będą miały miejsce w naszym życiu w niedalekiej przyszłości. Mogą to być na przykład szczęśliwe zdarzenia w sferze osobistej lub zawodowej, materialne powodzenie czy też pojawi się przed nami jakaś ważna szansa, na którą od dawna czekaliśmy.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o dziecku w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.