Sennik Sen o drzwiachSen o drzwiach

Sen o drzwiach

Ogólnie drzwi w snach symbolizują nasze możliwości wyboru, ale też przeszkody, jakie pojawią się na naszej drodze i które będziemy musieli pokonać. Wszystko to jest uzależnione od kontekstu, w jakim pojawiają się drzwi w naszym śnie, zupełnie inaczej bowiem będzie wyglądało odniesienie do naszego życia gdy na przykład stoimy przed zamkniętymi drzwiami, a inaczej, gdy są one dla nas na oścież otwarte.

Ponadto drzwi pojawiające się w naszych snach mogą wieść do różnego rodzaju budynków i pomieszczeń i to również ma bogatą symbolikę.

Interpretowanie snów o drzwiach

Drzwi ogólnie oznaczają, że niebawem w naszym życiu będą miały miejsce jakieś zmiany, najprawdopodobniej związane z przekraczaniem przez nas jakichś granic czy pokonywaniem barier, które do tej pory ograniczały nasze działanie. Może to też oznaczać dla nas przejście z jednego etapu życia do całkiem nowego, na przykład poprzez rozpoczęcie nowego trybu życia czy przyjęcie całkiem nowych zasad postępowania.

W nieco innym znaczeniu drzwi we śnie mogą oznaczać nowy poziom świadomości i wtedy mogą na przykład zapowiadać, że uda nam się zdobyć wyższy stopień wiedzy na temat swej jaźni. Mogą to być też symbole wyborów, jakich będziemy mieli możliwość dokonać lub już stoimy na jawie przed taką szansą. Na przykład jeśli śni nam się, że mamy wiele drzwi do wyboru, to najprawdopodobniej odzwierciedla to nasza sytuację na jawie, w której nie wiemy, na co się zdecydować i jest to dla nas duży problem.

Kiedy zaś śnimy o drzwiach obrotowych, w których coś utknęło, niekoniecznie my sami, jest to dość jednoznaczny znak, że w rzeczywistym życiu właśnie stoimy w miejscu i nie wiemy, na co się zdecydować, a dopóki tego nie zrobimy, nie będziemy w stanie ruszyć z miejsca.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o drzwiach w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.