Sennik Sen o drzewieSen o drzewie

Sen o drzewie

Drzewo jako symbol senny ma bardzo bogatą metaforykę, przy czym najważniejsze jest, jak wygląda ono w naszym śnie. Jasne jest bowiem, że drzewo kwitnące, obsypane kwiatami czy soczyście zielone ma pozytywny wydźwięk, zaś uschnięte, chorujące czy spalone będzie miało negatywną wymowę.

Drzewa mogą też pojawiać się w naszym śnie w szerszym kontekście, na przykład podczas wędrówki po lesie, gdy śni nam się, że spadamy z drzewa czy w wielu innych sytuacjach, gdzie nie znajdują się na pierwszym planie.

Interpretowanie snów o drzewie

Drzewo ogólnie oznacza ludzkie życie i jeśli pojawia się w naszym śnie, to jest to metafora związków między wszystkimi poziomami naszej duszy, natury oraz świata pozazmysłowego. Jeśli więc śni nam się drzewo źle się prezentujące, na przykład chore, zniszczone czy w inny sposób zdewastowane, może to sygnalizować, że mamy jakieś problemy ze zdrowie. Drzewo takie może też wyobrażać osoby z naszego otoczenia, które mają wobec nas fałszywe intencje.

Kwitnące drzewo pojawiające się w naszym śnie zwiastuje dla nas jakieś szczęśliwe, radosne wydarzenie, które już niebawem będzie miało miejsce w naszym życiu. Możemy to odnieść przede wszystkim to naszej sfery uczuciowej. Owocujące drzewo to znak, że już niebawem dotrzemy do sedna czegoś, co do tej pory było dla nas kompletnie niezrozumiałe bądź uda nam się znacznie poprawić swoją sytuację materialną.

Kiedy śni nam się, że zgubiliśmy się w lesie i wędrujemy wśród drzew, jest to symbol tego, jak w rzeczywistym życiu radzimy sobie z przeszkodami, na jakie napotykamy na swej drodze. Jeśli na przykład od razu udaje nam się odnaleźć właściwą drogę, jest to znak, że na jawie jesteśmy zaradni i od razu zabieramy się za rozwiązywanie swoich problemów, zaś jeśli sprawia to nam wielki kłopot, to i na jawie niezbyt dobrze radzimy sobie w kryzysowych sytuacjach.

Gdy we śnie wspinamy się na drzewo, jest to symbol naszej życiowej drogi, zatem jeśli sprawia nam to spore problemy, to i w realnym życiu mamy je i będziemy mieć.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o drzewie w senniku.

4 komentarze

  1. Fuchs
  2. Joszek
  3. Wioletta
  4. BASIA

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.