Sennik Sen o domu z dzieciństwaSen o domu z dzieciństwa

Sen o domu z dzieciństwa

Bez względu na to, jak wyglądała rzeczywistość, dom z dzieciństwa jest uniwersalnym symbolem spokoju, beztroski oraz bezpiecznej przystani, w której możemy schronić się przed wszelkim złem. Nietrudno więc domyślić się, co może oznaczać powrót do domu znanego nam z dzieciństwa we śnie. Sny takie zdarzają nam się dość często, przy czym zwykle staramy się odnaleźć w owym domu osoby, które nam się z nim nierozerwalnie kojarzą, zwykle takie, z którymi na jawie nie mamy już kontaktu lub też nie żyją.

Czasami w domu z dzieciństwa rozgrywają się nowe wydarzenia, w których możemy uczestniczyć albo tylko obserwować je z boku, innym zaś razem oglądamy jeszcze raz sceny z przeszłości, które rzeczywiście się rozegrały, z tym, że nie zawsze muszą one wyglądać identycznie.

Interpretowanie snów o domu z dzieciństwa

Dom we śnie, również ten znany nam z dzieciństwa, to symbol naszej osobowości i jaźni oraz naszego życia. Pojawienie się go w naszym śnie może oznaczać, że podświadomie lub całkiem świadomie chcemy emocjonalnie cofnąć się do czasów sprzed wielu lat, co może mieć podłoże uczuciowe i wyrażać naszą tęsknotę, na przykład za rodzicami czy innymi osobami, które kojarzą nam się z tymi czasami i z domem. Sen taki na pewno nie pojawia się przypadkowo, ale ma ścisły związek z sytuacją życiową, w jakiej właśnie się znajdujemy.

Jeśli trudno nam się odpowiedzieć na pytanie, jaki ma to związek z naszym obecnym życiem, musimy szczegółowo zanalizować wszystkie szczegóły pojawiające się w naszym śnie, a zwłaszcza uczucia i emocje, jakich w nim doznajemy. Będzie to z pewnością odzwierciedlenie bagażu emocjonalnego, jaki nas obarcza, a dotarcie do tego powinno nam pozwolić uporać się z problemami, które mamy na jawie.

Interpretowanie snów o domu z dzieciństwa według Freuda

Freud dopatrywał się związku nawiązań do okresu dzieciństwa z obawami czy frustracjami, z którymi na jawie ma problem osoba śniąca. Mogło to oznaczać na przykład, że wydarzenie, które pojawia się we śnie, zostawiło jakiś ślad w psychice śniącego, przez co ma on obecnie dane problemy, na przykład kłopot z samoakceptacją.

Interpretowanie snów o domu z dzieciństwa według Junga

Jung uważał dom pojawiający się we śnie za metaforę jaźni człowieka śniącego, zaś powrót we śnie do domu rodzinnego utożsamiał z emocjonalnym powrotem do ludzi obdarzanych uczuciem, czyli rodziców, a także nawiązanie do tradycji i historii wyniesionych z domu rodzinnego.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o domu z dzieciństwa w senniku.

1 sen

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.