Sennik Sen o deszczuSen o deszczu

Sen o deszczu

Deszcz rzadko pojawia się w naszych snach jako wiodący symbol, znacznie częściej jest po prostu tłem dla rozgrywających się wydarzeń, ale nie oznacza to wcale, że mamy go bagatelizować, ponieważ ma on bardzo duże znaczenie jako symbol senny.

Przy jego interpretacji musimy wziąć pod uwagę takie szczegóły jak nasilenie padania deszczu, czyli czy jest to zwykła mżawka, czy potężna ulewa, a także fakt, czy jesteśmy w stanie się przed nim schronić, jak na niego reagujemy czy w jakich okolicznościach zaczęło padać, na przykład czy stało się to zupełnie znienacka.

Interpretowanie snów o deszczu

Deszcz zazwyczaj oznacza nasze emocje, ale nie zawsze smutek i żal tak jak nam się to bardzo często kojarzy. Nie da się ukryć, że deszcz, także na jawie, zwykle wywołuje w nas nostalgię, kojarzy się z szarością i beznadzieją, ale w snach wiele zależy od natężenia deszczu, to bowiem może oznaczać całkowicie różne emocje, łatwo zatem można dokonać zupełnie błędnej analizy. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak zareagowaliśmy na deszcz, bo bardzo prawdopodobne, że nasze zachowanie będzie odbiciem emocji, jakie towarzyszą nam na jawie. Jeśli na przykład śni nam się deszcz występujący po okresie suszy, który witamy z radością i ulgą, jest to zapowiedź tego, że i na jawie niebawem doznamy ulgi i oczyszczenia po jakichś złych doświadczeniach czy problemach.

Jeśli śni nam się ulewa towarzysząca burzy, może to oznaczać, że na jawie tłumimy w sobie jakieś emocje, ale nieskutecznie, gdyż toczy się w nas wielka wewnętrzna walka, jednak jednocześnie jest to dla nas znak, że możemy uspokoić tę burzę i doznać uspokojenia, tak jak po burzy zawsze przychodzi spokój. Możemy zatem spodziewać się oczyszczenia się atmosfery panującej w naszym rzeczywistym życiu i ulgi, jakiej dzięki temu doznamy, bo zdystansujemy się w końcu do jakichś spraw.

Interpretowanie snów o deszczu według Freuda

Wszelkie postacie wody pojawiającej się we śnie Freud uważał za nawiązania do życia płodowego, które podświadomie pamięta każdy człowiek, zaś wodę, która niesie z sobą zagrożenie uważał za dowód, iż śniący odczuwa jakieś obawy dotyczące jego życia seksualnego bądź lęka się moczenia się.

Interpretowanie snów o deszczu według Junga

Jung utożsamiał wodę z żeńską energią oraz wszelką nieświadomością.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o deszczu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.