Sennik Sen o burzySen o burzy

Sen o burzy

Burza to zdecydowanie jeden z tych symboli sennych, które dość często pojawiają się w naszych snach, a przy tym budzą duże emocje, które zwykle odczuwamy w jeszcze jakiś czas po przebudzeniu. Wynika to z tego, że żywioł jest silny, a także w pewien sposób niesamowity – przeważnie boimy się potężnych wyładowań, ale groźne piękno natury budzi też w nas wielki zachwyt.

Poza tym nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się burzy i już po samym tym można łatwo domyślić się, co też burza może symbolizować, pojawiając się w naszym śnie, tym bardziej, że zwykle senne wyobrażenie jej jest naprawdę groźne – niebo przeszywają błyskawice i co rusz słychać potężny grzmot – nierzadko jest to zjawisko znacznie bardziej wyolbrzymione niż to, które spotykamy na jawie.

Interpretowanie snów o burzy

Jak nietrudno się domyślić, wszelkie zjawiska towarzyszące burzy pojawiającej się w naszym śnie są ściśle związane z emocjami i przeżyciami, a być może także pragnieniami, które towarzyszą nam na jawie. Musimy zatem przy interpretacji koniecznie wziąć pod uwagę naszą obecną sytuację, w jakiej znajdujemy się w rzeczywistym życiu, bez tego bowiem analiza może być całkowicie błędna. Burza może zatem oznaczać złość, jakiej doznajemy, a nawet wściekłość jeśli jest szczególnie silna, bądź też świadczyć o odczuwaniu przez nas wielkiego pożądania, przeważnie takiego, które staramy się w sobie stłumić na jawie i dopiero we śnie jest ono w stanie przedostać się do naszej świadomości. Jednakże burza we śnie może też symbolizować nasze problemy czy też nerwowe napięcie, w jakim obecnie żyjemy. Jest to możliwe zwłaszcza wówczas, gdy w naszym śnie pojawiają się jakieś konkretne osoby. Koniecznie musimy na nie zwrócić uwagę, bardzo możliwe bowiem, że to właśnie z powodu owych osób przeżywamy te ciężkie chwile czy doznajemy targających nami emocji.

Kiedy burzy w naszym śnie towarzyszą błyskawice, jest to znak, że jesteśmy w stanie odkryć sedno jakiejś sprawy za pomocą własnej intuicji. Niestety jednak najprawdopodobniej wnioski, do jakich dojdziemy na tej podstawie nie będą dla nas przyjemne i odkryjemy coś, co od dawna podejrzewaliśmy, być może tylko na poziomie naszej podświadomości, teraz zaś podejrzenia te mogą zostać potwierdzone.

Burza we śnie może również zwiastować nadchodzący właśnie dla nas okres, w którym doznamy wielu niepowodzeń i będziemy musieli zmierzyć się z przeciwnościami losu – takie wyjaśnienie tego symbolu sennego od dawna funkcjonuje w wierzeniach ludowych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o burzy w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.