Sennik Sen o biegu w zwolnionym tempieBieg w zwolnionym tempie

Bieg w zwolnionym tempie

To dość często pojawiający się w naszych snach motyw, który przeważnie wygląda tak, że albo biegniemy w zwolnionym tempie, albo też wydaje się, że nie mamy kontroli nad swoimi mięśniami i poruszanie się sprawia nam bardzo duży wysiłek.

Interpretowanie snów o biegu w zwolnionym tempie

Sny biegu w zwolnionym tempie czy biegu w jakimś sposób utrudnionym zdarzają się nam zazwyczaj wówczas, gdy na jawie musimy podjąć ważną decyzję, którą obawiamy się podjąć, ale jest to dla nas konieczne i nie możemy się z tego wycofać. Może to także stanowić nawiązanie do sprawy, z którą czujemy się bardzo niekomfortowo i mamy poczucie, że nie możemy się z niej wyrwać mimo że bardzo byśmy tego chcieli. Na przykład może to być zakończenie jakiegoś etapu w naszym życiu, uwolnienie się z jakiejś relacji lub może to dotyczyć stanu naszego zdrowia.

Kiedy śni nam się, że chcemy zmierzać do przodu, jest to znak od naszej podświadomości, że jesteśmy w stanie na jawie zmienić naszą sytuację, musimy się tylko na to zdobyć. Wcześniej jednak musimy zastanowić się, co nas paraliżuje i nie pozwalało nam do tej pory podjąć tego kroku, bo tylko wówczas będziemy w stanie odkryć to, co nam utrudnia działanie i pozbyć się tego z naszego życia.

Interpretowanie snów o biegu w zwolnionym tempie według Freuda

Freud uważał, że jeśli śniący we śnie nie może wykonać żadnego ruchu, to jest to znak, iż na jawie pragnie zostać złapany w kontekście seksualnym, czyli na przykład chce zostać przez kogoś uwiedziony.

Interpretowanie snów o biegu w zwolnionym tempie według Junga

Jung uważał, że jeśli śniący nie jest w stanie uciec przed czymś lub przed kimś, co go ściga, to jest to znak, że na jawie nie dopuszcza ona do swej świadomości jakiejś istotnej części własnej jaźni. Przyczyny tego mogą być różne, ale zazwyczaj jest to związane z tym, iż sfera ta budzi w osobie śniącej niepokój. Jednak sen ten sygnalizuje, że śniący koniecznie musi stanąć twarzą w twarz z kwestią, która go niepokoi, gdyż bez tego nie uda mu się zaznać spokoju.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o biegu w zwolnionym tempie w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.