Sennik Sen o banknotachSen o banknotach

Sen o banknotach

Banknoty zwykle pojawiają się w naszych snach w rozmaitych konfiguracjach, przy czym wydaje nam się zawsze, że wskazuje to na nasze sprawy finansowe.

Nie zawsze jednak tak jest, a częściej nawet banknoty jako symbol senny znaczą coś zupełnie innego.

Interpretowanie snów o banknotach

Banknoty jako symbol senny niewiele mają wspólnego ze swym rzeczywistym znaczeniem. We śnie są bowiem symbolem naszego czasu i posiadanej przez nas energii życiowej i sił witalnych, ewentualnie czasami symbolizują miłość, zwykle tę posiadaną przez nas albo której pragniemy. Kiedy więc śni nam się, że obawiamy się, że nie mamy pieniędzy czy mamy ich niewystarczającą ilość i boimy się, że zagrozi nam nędza, jest to wcale nie znak tego, że na jawie rzeczywiście coś takiego można nam grozić.

Znaczy to raczej, że podświadomie lękamy się deficytu czasu i sił potrzebnych do załatwienia wszystkich naszych spraw czy zrealizowania planów. Gdy śni nam się, że jesteśmy ogromnie skąpi, jest to wyraz tego, że na jawie z wolna tracimy siły, być może z powodu starości, gdyż sny takie pojawiają się głównie w snach starszych ludzi – wówczas może to też oznaczać lęk przed coraz bliższą śmiercią.

W ten sposób dość łatwo jest analizować sny. Jeśli na przykład śni nam się, że coś jest zbyt kosztowne jak na naszą kieszeń i dlatego nie możemy sobie na to pozwolić albo mamy wrażenie, że za coś zapłaciliśmy znacznie więcej niż było to warte, oznacza to, że czujemy, być może tylko podświadomie, że wysilamy się ponad swoje siły na coś, co nie jest tego warte.

Jeśli śnią nam się długi i spowodowane przez nie kłopoty czy zmartwienia, jest to symbol żywionych przez nas obaw na temat tego, że w przyszłości przyjdzie nam za coś drogo zapłacić. Kiedy we śnie jesteśmy zanadto rozrzutni, jest to ostrzeżenie ze strony naszej podświadomości, byśmy nie bagatelizowali i nie deprecjonowali uczuć, jakimi ktoś obdarza nas na jawie czy nie żyli rozwiąźle lub nie marnowali cennej życiowej energii na coś, co i tak nie przyniesie nam żadnych korzyści. Gdy śnimy, że produkujemy fałszywe banknoty, może to oznaczać, że na jawie czujemy się nieuczciwi w sferze uczuciowej względem jakiejś osoby.

Banknoty we śnie mogą również symbolizować to, na jak wiele wyceniamy własne życie, oczywiście w metaforycznym sensie, czy też jak duże jest nasze poczucie własnej wartości i godności. Może to być również symbol naszej energii psychicznej i wszelkich zasobów, jakie znajdują się w naszym wnętrzu, a które mogą nam pomóc w realnym życiu, o ile zdecydujemy się zrobić z nich odpowiedni użytek.

Gdy śni nam się, że gromadzimy banknoty w wielkiej ilości, może to zapowiadać, że dzięki rozsądnemu spożytkowaniu owych posiadanych zasobów wewnętrznych uda nam się wspiąć wyżej w jakiejś hierarchii. Zdobywanie i utrata banknotów mogą zaś zapowiadać konsekwencje, jakie będziemy musieli ponieść za jakieś czyny, których dopuściliśmy się na jawie.

Jeśli zaś śnią nam się konkretne sumy banknotów albo widzimy ich nominały, powinniśmy rozpatrywać te symbole w kategoriach liczb.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o banknotach w senniku.

1 sen

  1. Lucyna

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.