Sennik Sen o AniołachSen o aniołach

Sen o aniołach

Anioły jako niebiańskie istoty często w snach chrześcijan pojawiają się jako Boży wysłannicy, pełniący rolę pośredników między Bogiem a człowiekiem. Natomiast ogólnie uważa się, że anioły są wysłannikami naszej podświadomości i stanowią prosty przekaz na temat tego, co dzieje się w naszym życiu, zwykle w formie ostrzeżenia albo udzielanych wskazówek.

Zawsze sny te są istotne i najczęściej nawet nie przychodzi nam do głowy, że mogłoby być inaczej, gdyż wywierają na nas bardzo silne wrażenie i emocje, które czujemy jeszcze długi czas po obudzeniu się. Anioły czasami przyjmują postać bliskich nam zmarłych osób, które były dla nas ważne, ale częściej wyglądają tak, jak to widzimy na obrazach czy biblijnych ilustracjach, czyli są to postacie w powłóczystych szatach, z aureolą wokół głowy i ze skrzydłami.

Interpretowanie snów o Aniołach

Nawet jeśli niekoniecznie jesteśmy wierzący i wierzymy w to, że anioł pojawiający się w naszym śnie jest rzeczywiście Bożym wysłannikiem i ma nam do przekazania coś naprawdę ważnego, przeważnie sny tego rodzaju wywołują w nas wiele uczuć, ponieważ metafora ta jest bardzo wyrazista. Jest też przy tym zdecydowanie pozytywna, bo nawet jeśli anioł zwiastuje nam jakieś złe wydarzenie, to sam fakt jego pojawienia się daje nam nadzieję, że dzięki temu ostrzeżeniu uda nam się uniknąć problemów czy nieszczęścia.

Ludowe wierzenia od dawien dawna ukazują anioły w snach jako zwiastun szczęścia, miłości oraz spokoju, które już niebawem zagoszczą w życiu osoby śniącej. Kojarzą się one bowiem z nadzieją oraz zaufaniem, które nigdy nie zawiedzie śniącego, mogą także pełnić rolę medium i zaprowadzać spokój w jego życiu poprzez dokonywanie jak najbardziej pozytywnych zmian w jego psychice.

Jeśli śni nam się, że anioł przekazuje nam jakąś ważną wiadomość i sen ten powtarza się, jest to bez wątpliwości dla nas istotny znak, którego być może nie potrafimy do końca rozszyfrować, musimy zatem głębiej zastanowić się nad treścią owego przekazu. Powtarzanie się tych snów bowiem jest najlepszym dowodem na fakt, że dana sprawa jest bardzo ważna skoro daje nam się tak wyraźny znak i absolutnie nie możemy tego zignorować.

Interpretowanie snów o Aniołach według Freuda

Przede wszystkim Freud nie utożsamiał aniołów z niebem i sprawami religijnymi, ponieważ był ateistą i uważał, że religia to tylko iluzja, której ulegają ogromne masy ludzi tylko z tego względu, że została ona im zaszczepiona w dzieciństwie lub jest spowodowana przez kompleks Edypa, czyli poczucie winy. W ogóle uważał, że anioły w snach nie są ważne i nie zagłębiał się mocniej w ten temat, zajmując się zupełnie innymi symbolami, które uważał za daleko istotniejsze.

Interpretowanie snów o Aniołach według Junga

Jung był człowiekiem ogromnie religijnym i głęboko wierzącym. Uważał, że religijne znaczenie archetypów pojawiających się w snach jest bardzo duże i w żaden sposób nie można go bagatelizować, próbując podchodzić do tego rozumowo. Uważał też, że religijny aspekt archetypów świetnie łączy się z jego teorią zbiorowej nieświadomości.

Anioły według nauk Junga mogą oznaczać duchowe aspekty osobowości człowieka śniącego o nich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o Aniołach w senniku.

2 komentarze

  1. Iwona Z.
  2. Anonimowa

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.