Sennik Kwiaty w snachKwiaty w snach

Kwiaty w snach

Kwiaty pojawiające się w naszych snach mają bogatą symbolikę, gdyż oznaczają piękno i radość życia, ale też przemijanie, skojarzone są też z typowo kobiecą wrażliwością i delikatnością. Oznaczają naszą duszę i mistyczny środek, od którego rozchodzą się promienie, tak jak płatki rozchodzą się na zewnątrz od środka kwiatu. Wskazują też na rozwój i okres kwitnienia.

To ogólne znaczenie, jednak każdy kwiat ma też swoje indywidualne znaczenie, które zazwyczaj jest bardzo ważne. Trzeba zwracać przede wszystkim uwagę na kolor i kształt kwiatów, to jest bowiem w przypadku tych symboli sennych najważniejsze.

Inaczej sprawa ma się z kwiatami, które dopiero pączkują, wszystkie one bowiem, niezależnie od gatunku, jaki reprezentują, oznaczają to samo: objawienie i posiadany potencjał.

Prócz koloru i kształtu, przy interpretacji snu, w którym pojawiają się kwiaty, trzeba też wziąć pod uwagę to, jakie czynności się z nimi wiążą. Zbieranie kwiatów, podziwianie ich, praca przy nich, a także rodzaj kwiatów, tzn. czy są sztuczne, czy prawdziwe, świeże czy uschnięte – wszystko to ma wielkie znaczenie i musimy wszystkie te szczegóły dobrze zanalizować.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Kwiaty w snach w senniku.

1 sen

  1. Egzotyczny kwiat

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.