Sennik Interpretowanie koszmarów sennych – jak to robić?Jak interpretować koszmary senne?

Jak interpretować koszmary senne?

Interpretowanie koszmarów sennych niejednokrotnie może być trudniejszą sztuką aniżeli analizowanie snów innego rodzaju. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, żeby nie interpretować ich dosłownie, ponieważ w przeważającej części przypadków są one jedynie metaforą – naszych lęków, pragnień czy obaw.

Z tego też powodu nie powinniśmy bać się koszmarów, ale nawet traktować je jako pozytywny znak, oto bowiem nasza podświadomość, dając nam w ten sposób do zrozumienia, że coś jest w naszym życiu nie do końca w porządku, daje nam możliwość rozszyfrowania tego przekazu i rozprawienia się z tą kwestią.

Na pewno takie myślenie nie będzie dla nas łatwe od razu, gdyż koszmary są najczęściej mocno nacechowane emocjonalnie, wzbudzają w nas wiele uczuć, zazwyczaj negatywnych i kiedy się z nich budzimy, nie czujemy się dobrze. Jednak jeśli zaczniemy na nie patrzeć tak, jak powinniśmy, okaże się to dla nas pozytywne, zaś jeśli dodatkowo będziemy stosować się do zawartych w nich wskazówek, podobne sny przestaną nas dręczyć.

Ponieważ koszmarów nie interpretuje się dosłownie, powinniśmy przy ich interpretacji postępować tak jak w przypadku wszystkich pozostałych snów. Najprościej będzie zapisywać je, obok innych, w dzienniku snów. Gdy koszmar nam się przyśni, opiszmy go jak najdokładniej, wypisując wszystkie symbole i to, z czym nam się one kojarzą oraz sięgając do sennika. Musimy jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na indywidualne odniesienia owych symboli do naszej życiowej sytuacji i doświadczeń, ponieważ najczęściej to jest ważniejsze od objaśnień podawanych przez sennik.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Interpretowanie koszmarów sennych – jak to robić? w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.